Castrol, madeni yağ sektöründe çevresel sürdürülebilirlik adına önemli bir adım attığını duyurdu.

Madeni yağ üretimi konusunda dünyanın önde gelen markalarından Castrol, Türkiye’nin ilk ve tek bitkisel bazlı motor yağı üretti.

Şeker kamışından üretilen Castrol Magnatec Bio Synthetic ile Castrol, motor yağı pazarında çevresel sorumluluk konusunda sektöre öncülük ediyor.

Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Aslı Yetkin Karagül, “Castrol, trendleri takip eden değil, trendleri belirleyen bir marka. Bu araştırma, Castrol Magnatec Bio Synthetic’in lansmanıyla doğru yolda ilerlediğimizi teyit ediyor” dedi.

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticilerinden Castrol, çevresel sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında Türkiye’nin ilk ve tek bitkisel bazlı motor yağı Castrol MAGNATEC BIO-SYNTHETIC’i pazara sundu.

Yüzde 25’i şeker kamışından elde edilen baz yağdan oluşan Castrol MAGNATEC BIO-SYNTHETIC, karbon nötr oluşuyla da farklılaşıyor. Castrol MAGNATEC BIO-SYNTHETIC’in pazara girişini, Z kuşağının ekolojik hassasiyetlerini ortaya koyan araştırma sonuçları ile birleştiren Castrol, motor yağı pazarında çevresel sorumluluk hareketinin öncüsü olmayı hedefliyor.ğladığı kanıtlandı.